Zapisałam się na kurs MBLC z Marcinem mając dwadzieścia lat doświadczenia w medytacji. Z jednej strony wiedziałam, że jestem na dobrej drodze w kontekście swojego samorozwoju ale z drugiej strony czułam, że czegoś brakuje. Kurs ogromnie mnie zainspirował, pozwolił powrócić do podstaw. Mieliśmy czas na świadome oddychanie, spoczywanie, na bycie w ciele i odczuwanie ciała. Na każdych zajęciach dowiadywaliśmy się o coraz to nowych sposobach i możliwościach, żeby powracać do siebie, do tego, co jest, być uważnym i spoczywać w chwili. Trzeba dodać, że Marcin potrafi mówić o rzeczach ważnych z poczuciem humoru, co pozytywnie wpływa na atmosferę i pozwala podejść do tematu uważności w sposób rozluźniony i z uśmiechem.

Marta

Współpraca

Aktualne kursy

"Miałam okazję być uczestnikiem warsztatów mindfulness prowadzonych przez Marcina. To maksimum uważności płynącej od prowadzącego. Przestrzeń, spokój i profesjonalne prowadzenie. Przede wszystkim poparte wieloletnim doświadczeniem, wiedzą i otwartością na różnorodnych uczestników.

Polecam bardzo- jeśli mindfulness na dolnym śląsku to w przestrzeni Marcina Zasempy"

Agnieszka

Drogi Marcinie

 

"Dziękuję za możliwość udziału w 8 tygodniowym kursie Mindfulness, który prowadziłeś.

Było to głębokie i transformujące doświadczenie.

Medytuję od ponad dwudziestu lat, a już od samego początku czułam jak praktyki, których nas uczyłeś, wspierają i pogłębiają moją własną pracę z umysłem. Nie sądziłam, że praktyka uważności może wnieść do życia tak dużo dobra. To co było najtrudniejszym, a zarazem najpiękniejszym doświadczeniem, to życzliwa obecność. Poruszyła ona te części we mnie, które dawno były uśpione, a bez których moim zdaniem nie sposób wieść pięknego życia w zgodzie i harmonii ze sobą oraz ze światem. Dziękuję.

 

Kolejna rzecz, to bycie w ciele oraz oddech. Od dawna słyszę jak bardzo jest to ważne i jak niewiele trzeba, bo przecież każdy ma ciało, a oddychanie jest jedną z podstawowych, automatycznych funkcji naszego organizmu. Praktyki, przez które nas prowadziłeś uczyły mnie bycia w ciele i rozgaszczania się w nim coraz bardziej i na coraz dłużej. Łatwe to nie było, ale kiedy już tego doświadczałam, życie stawało się lżejsze. Znikało napięcie, czułam spokój, potrafiłam się głębiej zrelaksować. Dziękuję.

 

Ten kurs dał mi też wiedzę i narzędzia do radzenia sobie ze stresującymi sytuacjami, których doświadczam niemal codziennie. Jako mama samodzielnie opiekująca się dwójką małych dzieci mam ich pod dostatkiem. Stosując praktyki mindfulness, które jak się okazało, bardzo szybko są w stanie obniżyć poziom kortyzolu zauważyłam, że moja relacja z dziećmi zaczyna się zmieniać. Ja potrafię zachować spokój, a one za mną podążają. I każde z nas uczy się inaczej reagować. Tą zmianę jakości widzę też w pozostałych moich relacjach.

 

Podczas kursu kolejny raz zrozumiałam, że w życiu nie chodzi o odcięcie trudnych sytuacji, a wytworzenie przyjemnych, ale o uważne i życzliwe bycie w każdej z nich. Doświadczenie tego jest niezwykle cenne. Obserwowanie tych sytuacji daje mi dystans dzięki któremu pojawia się zrozumienie, że nie jestem swoimi historiami, które ciągle sobie opowiadam. A bycie w przyszłości czy przeszłości generuje jedynie stres, lęk i zamartwianie się. Bycie w ciele, jest bycie w teraźniejszości, w tym słynnym już byciem w tu i teraz.

 

I jeszcze to co było dla mnie ogromnie ważne, to Twoje prowadzenie. Pełne szacunku, otwartości, życzliwego słuchania i trzymania przestrzeni czystej od naszych nawykowych interpretacji. Dziękuję też za Twoje poczucie humoru, które nadawało lekkości spotkaniom a czasami rozwalało system sztywności i poważności, które tak często utrudniają mi życie w lekkości.

 

Czuję w sercu ogromną wdzięczność.

I czuję, że korzyści których doświadczyłam podczas kursu jest znacznie więcej oraz że będę je odkrywała z czasem"

 

Dziękuję po stokroć!

Aneta

OPINIE

Kontakt

Polityka prywatności