Formuły kursów

Pierwszy etap treningu służy osiągnięciu spokoju. Doświadczamy stabilizacji umysłu, który zaczyna mniej błądzić. Tendencja do ciągłego chwytania się przelotnych myśli słabnie. Rozwija się umiejętność pozostawania w równowadze w każdej chwili. Stan ciągłego rozproszenia przemija i odkrywamy, że uspokojenie umysłu i relaks są możliwe w każdej chwili.

 

W miarę trwania kursu będziemy zauważać, w jakim stopniu impulsywnie reaguje umysł, oraz jak często odruchowo powiela on wzorce zachowań prowadzące do niekontrolowanych i obsesyjnych stanów oraz schematów myślowych. Stąd uczymy się, jak przerywać te stany i uwalniać się od nich, a tym samym rozwijać dojrzałość emocjonalną oraz reagować adekwatnie do okoliczności, skutecznie i z wyczuciem.

 

Systematyczna praktyka uważności w naturalny sposób prowadzi do drugiego etapu, jakim jest uzyskiwanie wglądu. Jest to spontanicznie pojawiająca się zmiana w postrzeganiu działania umysłu, która dostarcza pełniejszego zrozumienia zagadnienia. Odkryjemy coraz głębsze procesy zachodzące w umyśle, oraz to, co skrywa się poza granicami normalnej świadomości, do której przywykliśmy.

 

Gdy będziemy coraz mocniej rozwijać etap wglądu, zaczniemy stopniowo eliminować przyczynę neurotycznych, bolesnych i problematycznych stanów umysłu. Zaczniemy doświadczać prawdziwego wewnętrznego spokoju, stabilności i radości. Zbliżymy się do pełnej dojrzałości. Proces ten nazwany został "naturalnym ujawnianiem", u podstawy którego leży zaskakująco proste ćwiczenie: „Świadomość tego, co się dzieje wtedy, kiedy się to dzieje, bez preferencji”.

 

Istnieje wiele powodów dla których nie udaje się rozwinąć uważności. Często związane jest to z nieprzepracowanymi problemami natury psychologicznej. Jednak, najczęściej, prawdziwym problemem jest zwyczajny brak wiedzy, jak uspokoić umysł i uwolnić się od nawyku pozostawania w stanie ciągłego rozproszenia.

 

W czasie naszej podróży, będziemy krok po kroku rozwijać niezbędne umiejętności oraz zdobywać doświadczenie potrzebne do zrozumienia i pogłębienia praktyki.

JAK WYGLĄDA KURS?

PROGRAM:

 

1 tydzień

Co to jest Mindfulness i po co praktykować? Zacznij w miejscu, w którym jesteś

2 tydzień

Ciało jako miejsce bycia obecnym

3 tydzień

Wprowadzenie oparcia uważności

4 tydzień

Praca z rozkojarzeniem

5 tydzień

Badanie strumienia myśli

6 tydzień

Postawa obserwatora

7 tydzień

Samoakceptacja

8 tydzień

Życie w oparciu o Mindfulness, Podsumowanie – Reszta życia :)

Ośmiotygodniowy kurs Mindfulness MBLC (Kursu Życia w Oparciu o Uważność) to starannie zaplanowany cykl spotkań poświęconych uważności, który obejmuje precyzyjnie opracowany program i rytm zajęć. Standardowo trwa on osiem tygodni, a uczestnicy spotykają się raz w tygodniu na dwugodzinne sesje odbywające się na żywo lub online.

 

W trakcie kursu codziennie będziesz wykonywać ok 30 min. codziennej praktyki własnej. Po każdym spotkaniu będziesz otrzymywać nagrania praktyk oraz kolejną część podręcznika będących cennym wsparciem podczas kursu.

 

Podręcznik i nagrania praktyk dostępne bez limitu czasowego po kursie, otrzymasz również dyplom ukończenia Kursu Mindfulness MBLC.

STRUKTURA I PROGRAM KURSU

Kontakt

Polityka prywatności