*W ciągu 1-3 po wypełnieniu formularza zapisu, otrzymasz wiadomość w celu dopełnienia formalności.

Zapisz się na kurs:

O PROWADZĄCYM:

 

Marcin Zasempa – Nauczyciel Mindfulness w nurcie MBLC, od 25 lat praktyk medytacji, setki odbytych kursów medytacyjnych, odosobnień, warsztatów i wykładów. To tysiące godzin doświadczenia pracy z umysłem, ciałem i oddechem prowadzonych przez współczesnych mistrzów medytacji. W ciągłej i intensywnej pracy nad rozwojem osobistym, odosobnienia indywidualne, uczestnictwo w licznych warsztatach. Od 2018 r. praktyk medytacji w podejściu Mindfulness. Swoją pracę poddaję superwizji.

 

Ukończone kursy:

• 8-tyg Mindfulness MBSR - 2018 r.,

• 8-tyg Mindfulness MBLC - 2018 r.,

• Certyfikowany Kurs MBLC w Mindfulness Association - 2019 r.,

• Certyfikowany Kurs Compassion w Mindfulness Association - 2020 r.,

• Mindfulness level 1 fundamentals w Mindworks - 2021 r.,

• Kurs Wprowadzający do Umiejętności Nauczania w Mindfulness Association 2021 r.,

• Certyfikat gotowości do nauczania mindfulness MBLC po ukończonym 7-dniowym szkoleniu w Mindfulness Association 2021 r.

• Becoming a Mindfulness Meditation Teacher - RADICAL COMPASSION INSTITUTE 2022 r.

 

 

PROGRAM KURSU:

 

Odbędziemy 8, 2 godzinnych spotkań, raz w tygodniu, od 11 lipiec do 29 sierpień, w kameralnej grupie 8-12 osób, spotykamy się we WTORKI w godz. 18.00-20.00 na platformie ZOOM.

 

HARMONOGRAM SPOTKAŃ:

 

11 lipiec - Zacznij tu i teraz

18 lipiec - Ciało jest zawsze tu i teraz

25 lipiec - Wprowadzenie oparcia uważności

1 sierpień - Praca z rozproszeniem

8 sierpień - Badanie nurtu

15 sierpień - Badanie podstawy obserwatora

19 sierpień - Dzień praktyki

22 sierpień - Akceptacja i współczucie dla siebie

29 sierpień - Życie w oparte na uważności

 

W trakcie kursu codziennie będziesz wykonywać ok 30 min. codziennej praktyki własnej. Po każdym spotkaniu będziesz otrzymywać nagrania praktyk oraz kolejną część podręcznika będących cennym wsparciem podczas kursu.

 

Podręcznik i nagrania praktyk dostępne bez limitu czasowego po kursie, otrzymasz również dyplom ukończenia Kursu Mindfulness MBLC.

 

Koszt całości kursu to 1200 zł (możliwe raty, jeśli finanse są jedyną przeszkodą aby wziąć udział w kursie, poproszę o kontakt, wspólnie spróbujemy znaleźć rozwiązanie)

 

potwierdzenie rejestracji z numerem konta dostaniesz w mail zwrotnym.

 

W razie pytań zapraszam do kontaktu.

Istnieje wiele powodów dla których nie udaje się rozwinąć uważności. Często związane jest to z nieprzepracowanymi problemami natury psychologicznej. Jednak, najczęściej, prawdziwym problemem jest zwyczajny brak wiedzy, jak uspokoić umysł i uwolnić się od nawyku pozostawania w stanie ciągłego rozproszenia.

 

W czasie naszej podróży, będziemy krok po kroku rozwijać niezbędne umiejętności oraz zdobywać doświadczenie potrzebne do zrozumienia i pogłębienia praktyki.

JAK WYGLĄDA KURS?

 

Pierwszy etap treningu służy osiągnięciu spokoju. Doświadczamy stabilizacji umysłu, który zaczyna mniej błądzić. Tendencja do ciągłego chwytania się przelotnych myśli słabnie. Rozwija się umiejętność pozostawania

w równowadze w każdej chwili. Stan ciągłego rozproszenia przemija i odkrywamy, że uspokojenie umysłu i relaks

są możliwe w każdej chwili.

 

W miarę trwania kursu będziemy zauważać, w jakim stopniu impulsywnie reaguje umysł, oraz jak często odruchowo powiela on wzorce zachowań prowadzące do niekontrolowanych i obsesyjnych stanów oraz schematów myślowych. Stąd uczymy się, jak przerywać te stany i uwalniać się od nich, a tym samym rozwijać dojrzałość emocjonalną oraz reagować adekwatnie do okoliczności, skutecznie i z wyczuciem.

 

Systematyczna praktyka uważności w naturalny sposób prowadzi do drugiego etapu, jakim jest uzyskiwanie wglądu. Jest to spontanicznie pojawiająca się zmiana w postrzeganiu działania umysłu, która dostarcza pełniejszego zrozumienia zagadnienia. Odkryjemy coraz głębsze procesy zachodzące w umyśle, oraz to, co skrywa się poza granicami normalnej świadomości, do której przywykliśmy.

Gdy będziemy coraz mocniej rozwijać etap wglądu, zaczniemy stopniowo eliminować przyczynę neurotycznych, bolesnych i problematycznych stanów umysłu. Zaczniemy doświadczać prawdziwego wewnętrznego spokoju, stabilności i radości. Zbliżymy się do pełnej dojrzałości. Proces ten nazwany został "naturalnym ujawnianiem",

u podstawy którego leży zaskakująco proste ćwiczenie: „Świadomość tego, co się dzieje wtedy, kiedy się to dzieje, bez preferencji”.

CZYM JEST UWAŻNOŚĆ?

 

Uważność (mindfulness) oznacza bycie w pełni obecnym, w każdym momencie.

To zdawanie sobie sprawy z bycia obecnym, z jednoczesną świadomością tego, co się dzieje zarówno wokół nas,

jak i wewnątrz naszego umysłu. U większości osób jest to zdolność uśpiona lub zaniedbana, natomiast kształcona, prowadzi do rozwinięcia nieograniczonego potencjału ludzkiego.

Imię i nazwisko
E-mail
Numer telefonu
Wiek ( KURS PRZEZNACZONY JEST WYŁĄCZNIE DLA OSÓB PEŁNOLETNICH )
Czy masz doświadczenie w praktyce medytacyjnej? Jeśli tak, proszę opisz krótko jakie?
Jeśli masz hasło uprawniające do 10% rabatu, wpisz je proszę poniżej:
Należy pamiętać, że... * Kurs życia Opartego na Uważności (MBLC) ma charakter edukacyjny i nie jest przeznaczony do stosowania jako terapia pacjentów z problemami psychicznymi. Jeżeli jesteś, lub niedawno byłaś/łeś leczony psychiatrycznie, lub brałaś/łeś udział w psychoterapii z powodu problemów ze zdrowiem psychicznym przed podjęciem kursu zalecamy uzyskanie zgody od Twojego specjalisty zdrowia psychicznego. Podobnie, jeśli przechodzisz obecnie lub przeszłaś/przeszedłeś niedawno traumatyczne wydarzenie życiowe, takie jak np. rozstanie z długoletnim partnerem, śmierć bliskiego członka rodziny lub przyjaciela albo zwolnienie z pracy, to może nie być dla Ciebie właściwy czas na udział w kursie. Zależy to w dużej mierze od Twojego obecnego stanu psychicznego oraz wsparcia, jakie otrzymujesz od przyjaciół, rodziny i specjalistów zdrowia psychicznego. Każdy, kto z powyższych powodów wycofa się z kursu w trakcie jego trwania, może powrócić do niego w przyszłości. Zaznaczając TAK potwierdzasz że zapoznałeś się z ta informacją.
TAK
Zaznaczając TAK potwierdzasz że jesteś osobą pełnoletnią i wyrażasz zgodę na przetwarzanie podanych w nim danych osobowych na potrzeby kursu oraz poświadczasz zapoznanie się z jego treścią.
TAK
Wyślij
Wyślij
Dziękuję - formularz został wysłany.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Ośmiotygodniowy kurs Mindfulness MBLC to starannie zaplanowany cykl spotkań poświęconych uważności, który obejmuje precyzyjnie opracowany program i rytm zajęć. Standardowo trwa on osiem tygodni, a uczestnicy będą się spotykać raz w tygodniu na dwugodzinne sesje odbywające się na platformie Zoom.

 

Niektóre korzyści jakie może przynieść praktyka uważności:

• uspokojenie umysłu - rozpoznawanie i odpuszczanie gonitwy myśli

• zapoznanie się z trzema systemami regulacji emocji wg. Gillberta – jak systemy hormonalny i nerwowy wpływają na jakość naszego życia i jak nimi zarządzać

• ogólna poprawa kontaktu i relacji z ciałem, zauważanie napięć w ciele rozluźnianie ich, poprawa funkcji oddychania, postawy. Wyjście z myślenia do czucia poprzez ciało

• rozwijanie życzliwości dla siebie i innych – poprawa relacji z sobą i z innymi

• poprawa kreatywności i zarządzania celami - zyskujemy więcej sprawczości w swoim życiu

• rozwijanie przejrzystości i elastyczności umysłu, zauważamy więcej co się wydarza

• rozpoznawanie automatycznych i kompulsywnych zachowań (autopilotów), dzięki temu dowiadujemy się jakie nasze działania mogą być dla nas szkodliwe, a które wspierające.

Klasyczny 8 tygodniowy kurs Mindfulness MBLC

"Lato z uważnością"

zajęcia grupowe (do 12 osób) on-line

Kontakt

Polityka prywatności